Být v pohybu

Dnes jsem byla na kole a zaplavat si v rybníce. Vůbec se mi nechtělo vytáhnout paty z domu!! Vždyť na kole jezdím do práce každý den, venku je vedro a raději bych si četla v posteli… Navíc jsem se cítila tak unaveně – jako v poslední době mnohokrát. Takže jsem se musela opravdu hodně přesvědčovat, abych se zvedla z pohovky a vyrazila ven. Do přírody, kde cvrlikají ptáci a v horkém vzduchu je cítit přicházející podzim. Po prvních pár šlápnutích do pedálu jsem v těle najednou cítila příval energie a radosti. Radosti z pohybu. A co teprve když mé tělo zahalila hladivá voda a já se mohla nechat nést na její hladině. To byla paráda!

A mě došlo, že život je pohyb a pohyb je život. Bez pohyblivé spermie, která dopluje k vajíčku, bychom nebyli na tomto světě. Shánění potravy, rozmnožování, vylučování… Vše je o pohybu. Jestliže nedopřejeme našemu tělu pravidelný pohyb, uvadáme. Ztrácíme kondici a naše výkonnost klesá. Přicházíme domů unavení, bez nálady a s chutí zalézt do postele a nikoho nevidět. Nemáme sílu na realizaci našich cílů a postupně přestáváme mít sílu i na pouhé přemýšlení o našich snech. Jsme tak unavení, že po splnění nutných denních rutinních činností už nemáme energii vůbec na nic.

Jak se vymanit z tohoto kolotoče? Pravidelnou pohybovou aktivitou. Chodili jste dříve hrávat fotbal? Navštěvovali jste plavecký bazén? Uběhli jste v mládí maratón? Byla vaší vášní cyklistika? Vyhrajte nad svou únavou (a leností!) a vraťte se ke svým koníčkům. Že jste se sportu nikdy nevěnovali? Nevadí! Nikdy není pozdě začít s něčím novým. Vaše tělo vám za to bude vděčné! Vytvořte si na pohybu závislost. Udělejte z pohybu činnost, která vás bude bavit. Potom vás bude dobíjet, odreagujete se, budete fyzicky i psychicky odolnější. Práce vám půjde lépe od ruky a začnou vás napadat nové inspirativní myšlenky. Jestliže budete v pohybu vy, bude v pohybu i váš život. Chcete se pohnout z místa? Tak se zvedněte z gauče a pohněte se!

Jsem fyzioterapeutka a mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *