Já na prvním místě?

 

Ještě než jsem se stala matkou, často jsem četla o tom, jak je důležité, aby byla spokojená především máma. Že potom bude spokojená celá rodina. Taky jsem hlásala do světa své přesvědčení, že priority jsou jasné – nejdřív já, potom partner, potom dítě. Ne, že bych byla krkavčí matka, ale dítě jednou vyletí z hnízda a zůstaneme zase jen my dva… Takže proto schéma já-partner-dítě.

 

Je to fuška!

Jak to vypadá teď? Po více než 10 měsících? Když jsem já protivná, všichni jsme protivní. A když se hodně zaměřuji na roli matky a zapomínám, že jsem taky manželka, začne to v partnerském vztahu skřípat. Zjišťuji, že být spokojenou mámou a k tomu ještě upřednostňovat sebe a pečovat o vztah s manželem je teda pořádná fuška!

 

Kdo jsem?

Někdy padám únavou, chce se mi brečet a vzteky skřípu zubama. A pak jsem zase nabitá jak baterka, směju se od ucha k uchu a je mi krásně na světě. Všechno se ale točí kolem prcka. Prožívám s ním úspěchy i pády, řeším jeho potřeby a na ty svoje často zapomínám. Zapomínám kdo jsem a když se podívám do zrcadla, přemýšlím, co to je za ženskou, která na mě kouká. 

 

Já já já a moje moje moje!

Naštěstí si vždy vzpomenu… Ano, jsem to já. Ta, která má ráda jógu, ráda běhá, chce si číst knížku v posteli do dvou do rána a druhý den spát až do desíti. Ta, která o sebe chce pečovat, hezky se nalíčit a udělat si masku na vlasy.

Zapomínám, že i já mám své potřeby. Nejen mé dítě, můj manžel, naše domácnost a zbytek světa. A tak si jdu na 3 minuty zacvičit pozdravy slunci, přečtu si článek v časopise, udělám si 5 minutovou hladící masáž obličeje nebo se při procházce pořádně prodýchám a vědomě uvolním všechno napětí z těla.

Spokojená máma = spokojená celá rodina

Už je to trochu ohraná písnička, ale je to pravda pravdoucí, že když je spokojená máma, je spokojená celá rodina. Já to znám. Když mám hlad a jsem do toho unavená, není se mnou řeč… No a pak, když nemám ani minutu pro sebe, tak se mnou taky není řeč. A to je pak jen malinkatý krůček k tomu, aby se ze mě stala matka/manželka/prostě žena fúrie!

Když má žena naplněné své potřeby, je vnitřně nasycená a hlavně, když dělá to, kam ji její srdce táhne, může dávat dál. Šířit lásku, spokojenost, radost, vášeň, inspiraci.  A takové ženy na světe chtějme, protože s takovými ženami bude ten svět hned krásnější místo ve vesmíru!

 

 

 

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na odstraňování bolesti v pohybovém aparátu pomocí metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *