Jak si vybrat toho pravého fyzioterapeuta?

Trápí vás bolesti v pohybovém aparátu a rádi byste se jich zbavili? Na internetu i od svých známých jste jistě dostali spoustu doporučení, kam jít a kde vám zaručeně pomohou. Jak se však máte v  informacích zorientovat a podle čeho si vybrat vhodné rehabilitační pracoviště?

Následující odstavce vám pomohou s rozhodováním.

1. Chci začít s léčbou hned.

Bolí vás něco teď a měli byste proto dostat možnost bolest taky hned teď vyřešit. Čím déle budete na léčbu čekat, tím se vaše obtíže budou zhoršovat. Tělo bude bolesti uhýbat a tím více se „deformovat“. O to bude následující léčba komplikovanější a delší.

2. Požaduji profesionální přístup.

Jste jedineční a podle toho by s vámi rehabilitační lékař či fyzioterapeut měli nakládat. Ne jako s jedním z mnoha, ale s někým, kdo potřebuje pomoc s řešením svých obtíží. Měla by vám být věnována maximální pozornost a péče. Terapie by měla být šitá přímo vám na míru a také cviky, které vám fyzioterapeut doporučí, by měly být sestaveny na základě vašich konkrétních obtíží. Nespokojte se pouze s obecnou brožurou!

3. Očekávám vysvětlení.

Je velmi neprofesionální, když vám lékař nebo fyzioterapeut nevysvětlí příčinu vašich obtíží tak, abyste informacím rozuměli. Informace by měly být jasné především vám a prostředí by mělo být nakloněno vašim dotazům.

4. Vím, do čeho jdu.

Dalším důležitým bodem je vědět, jak bude vaše léčba probíhat. Jaký je hlavní cíl, kterého chceme dosáhnout? Jaké postupy a metody budou použity? Jak často musím na terapii docházet a jak dlouho to potrvá? Budu muset cvičit i doma? Kolik peněz za léčbu zaplatím? A co se bude dít, až se bolesti zbavím? Na všechny tyto otázky byste měli znát odpověď ještě před zahájením terapie.

5. Mám možnost prevence.

Jestliže se díky terapii zbavíte bolestí, měl by vás fyzioterapeut poučit o důležitosti prevence. Jak předcházet případným dalším obtížím nebo jejich návratu? Ideální je, pokud rehabilitační zařízení nabízí také možnost cvičit ve skupině pod odborným vedením. Cvičební lekce by měla být sestavena tak, aby zvýšila vaši kondici a udržela efekt, kterého se dosáhlo v individuální terapii. Pokud možnost skupinového cvičení rehabilitační centrum nenabízí, je vhodným řešením sestavení individuálního cvičebního plánu na doma, podle kterého budete cvičit sami. Cvičebním plánem by však váš kontakt s fyzioterapeutem neměl končit. Je nutné zkontrolovat, zda cviky provádíte správně, zda mají požadovaný efekt a také je potřeba cvičební plán pravidelně obměňovat. Proto byste se svým fyzioterapeutem měli zůstat i nadále v kontaktu.

Takže… Až budete příště potřebovat pomoc s vaší bolestí v pohybovém aparátu, nespokojte se s průměrem. Chtějte víc a požadujte maximum! Jde o vaše zdraví.

 

 

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na odstraňování bolesti v pohybovém aparátu pomocí metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *