Jaké to bylo? A co bude dál?

 

 

Nový rok se ještě pořádně nerozjel, ale já už teď vím, že bude lepší než ten předchozí. Možná bych raději měla napsat jednodušší, méně náročný a více radostný. Ale věštit budoucnost neumím, takže nakonec může být všechno úplně jinak! Ale co! Loňský rok mě naučil, že všechno má svůj čas, ale hlavně, že každý svého štěstí strůjce! Takže díky za vše, co je, co bylo a co bude!

 

Rok 2018 – jeden z nejtěžších v mém životě

Jaký byl? Opravdový, až na dřeň, oči otvírající, silný, nádherný, drásající, tvůrčí, transformační, očišťující, odpouštějící! Ale hezky popořadě.

 

Partnerská krize…

Vleklo se to už od ledna. Procházeli jsme s manželem partnerskou krizí. Na světlo vylezli staří kostlivci, které jsme museli rozebrat, pak zase složit dohromady, vrátit je do skříně a neschovávat… Pochopení, že s kostlivcema je dobré žít v míru mě hodně posunulo!

Konečně jsem uviděla tu starou a hlubokou pravdu, kterou známe z pohádek, že láska bolí. Umí bolet hodně, ale když tu bolest společně překonáme a POCHOPÍME, vše je pak hlubší a intenzivnější. Krize tu jsou a budou! A já jsem se jich přestala bát!

 

Jsem špatná matka…

Další téma, které mě provázelo. Můj syn ze mě vytáhl snad všechen vztek, který jsem ve svém životě nikdy moc neprojevovala. Mé vzteklé výlevy a protivné nálady vůči němu jsem si pak vyčítala a pak jsem si vyčítala, že si to vyčítám! Začarovaný kruh. Do toho pocit, jestli ho nezanedbávám, když už pracuji, dávám ho chůvě, chodím pozdě spát a ráno jsem unavená…

Pomohl mi návrat k sobě samé. Kdo jsem? Co chci? Přesněji… Kdo DOOPRAVDY jsem a co DOOPRAVDY chci?

Pravda je mnohdy jednodušší, než se zdá. Jsem prostě milující matka, která občas křičí na své dítě. Matka, která se za své přešlapy umí omluvit a matka, která jen chce být šťastná! A šťastná budu tehdy, když budu mít svou seberealizaci!

Ano, tak jednoduché to je!

 

Setkání se smrtí…

Smrt je něco, co nás zastaví. Ať už jste k zemřelému měli jakkoli vřelý nebo povrchový vztah. Život je velmi křehký. O to větší cítím vděčnost, že žiju, jak žiju, s kým žiju a co mám!

 

Peníze budou, my nebudem…

Money, money, money,… Mít, mít, mít! Díky loňskému roku jsem hodně přehodnotila to, co pro mě znamená být bohatá. Co chci. A zase – co DOOPRAVDY chci! Co chci já a co z toho, co „chci“, chci jen proto, že to u někoho vidím na facebooku nebo že mi kdysi někým bylo vštípeno, že takto má vypadat „dokonalý“ život? A proč to chci? Kvůli svobodě? Ale opravdu mi svobodu dají peníze?

Mít peníze je fajn. Ale umět žít i s minimem spokojeně, to je svoboda!

 

Jsem tvůrce…

Na dně je síla! Zvládla jsem to. Prošla jsem! Všechno to temno bylo vyváženo velkým světlem! Založila jsem firmu, otevřela jsem rehabilitační centrum, zorganizovala jsem 4 workshopy, jeden celodenní seminář, vytvořila jsem dvě nové webové stránky, napsala jsem několik článků…

Podívala jsem se na to, kdo doopravdy jsem a přijala jsem i své temné stránky. Díky tomu ještě více povyrostly ty světlé a silné vlastnosti. Poznala jsem svůj strach a s díky jsem ho vyprovodila ze svého života. Nastavila jsem si nové hranice a uhnízdila jsem se ve svém hnízdečku bezpečí. Definitivně jsem odložila své růžové brýle a začala jsem se na svět dívat tak, jaký doopravdy je…

A hlavně jsem díky svému tvůrčímu nasazení poznala spoustu nových, skvělých a inspirativních lidí!

 

A jaké to tedy bude?

Přelom roku byl pro mě nesmírně láskyplný, šťastný a radostný. Cítila jsem obrovskou úlevu, když odbila půlnoc. Úlevu, že už je to za mnou a také veliký vděk za všechno, co jsem se naučila. A cítila jsem také hrdost. Že jsem to zvládla a že jsme to zvládli!

Jedem dál! A bude to jízda! Těším se na rodinné chvíle, na chvíle, kdy jsme s manželem jen my dva a na chvíle, kdy jsme se synem jen my dva :-).  Těším se na realizaci mých nápadů a plánů, kterých mám plnou hlavu!

Těším se na každý den roku 2019!

 

 

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na odstraňování bolesti v pohybovém aparátu pomocí metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *