Je to o prsa!

Každý den se rutinně staráme o zuby, vlasy, pleť, pokožku těla. Tak proč se rutinně nepostarat také o svá prsa. Péči si zaslouží. Je jedno, jak jsou velká nebo jaký mají tvar. Jsou symbolem ženství. Muži je milují a díky nim krmíme své děti.

Podprdu dolů!

Tak zaprvé… Odložte podprsenku. Choďte bez ní co nejčastěji. Minimálně doma to určitě zvládnete! Ač má podprsenka ňadra zpevnit, ve skutečnosti díky ní ochabují. Ztrácí svou přirozenou pružnost, protože podprsenka slouží jako umělá podpěra. Ňadra zleniví a vadnou.

Další výhodou nenošení podprsenky je volný tok lymfy v cévách, to usnadňuje odplavení toxinů z těla a někteří vědci dokonce tvrdí, že bez podrdy snižujete riziko vzniku rakoviny prsu!

Masírujte!

Vašim prsům nesmírně prospěje masáž. Podpoříte zmíněný tok lymfy, zpevníte je a opět snižujete riziko vzniku rakoviny prsu, protože častým kontaktem se svými ňadry si včas nahmatáte případnou bulku. Díky masáži zvyšujete svou ženskou a sexuální energii. Vaše prsa budou zářit a vy s nimi. Masáž můžete provádět se svým partnerem, který si to jistě bude užívat, ale doporučuji provádět spíše samomasáž. Udělat si chvilku jen pro sebe a pěkně se se svými ňadry pomazlit.

Jak na to…

V dlaních zahřejte trochu oleje, který máte ráda. Položte dlaně mezi prsa, na oblast srdce a chvíli toto místo zahřejte. Pak obkružujte směrem dolů, pod prsa, do stran a kolem podpažní jamky se vraťte nahoru a zpět k srdci. Tento pohyb opakujte 10 – 30x ideálně každý den. Seďte nebo stůjte u toho hezky rovně. Můžete se na sebe dívat i do zrcadla. Volně dýchejte, a když u toho budete stahovat pánevní dno, tak to uděláte úplně nejlépe! Sexuální energii tím pořádně rozproudíte a záleží už jen na vás, jestli si ji necháte pro sebe nebo ji posdílíte se svým partnerem.

I bradavkám věnujte péči. Jejich laskáním se do těla vyplavuje hormon oxytocin, který je často nazývám hormonem lásky, důvěry a věrnosti. Čím více oxytocinu, tím více spokojenosti. O tomto hormonu krásně píše ve své knize Přirozené funkce orgasmů při milování, porodu a kojení Michel Odent.

Fantazii se meze nekladou

Jak vidíte, masáž prsou má jen samé výhody! Fantazii se meze nekladou. Masírujte obě prsa najednou nebo každé zvlášť. Masírujte oběma rukama nebo jen jednou. Nechte se vést svými pocity a hlavně si to užijte. Koukněte na toto video, které vás jistě inspiruje!

Tip pro těhulky

Pokud jste těhotné, nachystejte si vaše prsa na kojení. Prsa masírujte každý den výše zmíněným způsobem a přidejte i jejich otužování. Krouživě je masírujte hrubší žínkou – i bradavky. Jemným kartáčkem prsa obkružujte a hvězdicovitě masírujte směrem k bradavkám. Taky se do bradavek lehce štípejte. Nebo i silněji – vaše miminko vás pak taky šetřit nebude :-)! Otužování snižuje riziko bolavých a rozpraskaných bradavek. S péčí o prsa začněte nejpozději v posledním měsíci vašeho těhotenství.

Zdroje:

https://www.zena.cz/zdravi/10-duvodu-proc-nenosit-podprsenku-nejen-v-lete/r~i:article:804323/?redirected=1502128951

http://kamasutra.cz/content/jelen%C3%AD-cvik-pro-%C5%BEeny

https://www.celostnimedicina.cz/oxytocin-hormon-lasky-vernosti-a-duvery.htm 

 

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na odstraňování bolesti v pohybovém aparátu pomocí metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *