Jsem líný a nedůsledný bordelář a strašpytel

Poslední více jak tři měsíce ležel můj blog ladem. Po příspěvcích se slehla zem. Nápady přicházely, ale odhodlání je hodit na “papír” bylo fuč.

Změny mě zbrzdily

Poslední čtvrtletí roku 2017 bylo plné změn. Dělo se toho hodně v mém vnitřním i vnějším světě, a proto Vánoce i oslavy příchodu nového roku šly mimo mě.  Silvestra jsem dokonce proležela s horečkou v posteli. Tak jak mi to za poslední 3 měsíce hořelo v mysli, tak mi to poslední den roku hořelo v těle.

Stíny mateřství

Ještě před porodem jsem četla knihu Mateřství a setkání ženy se svým stínem, kde se píše, že ženě se porodem vynoří její stíny. To, co měla někde v sobě ukryté, zadupané pořádně hluboko, aby se na to nemusela dívat… Tak jsem čekala, co přijde. Po porodu se však žádní bubáci nevynořili. “To jsem si to ale hezky všechno vyřešila ještě před porodem”, říkala jsem si a užívala si krásy mateřství.

Jsem líná, nedůsledná, bordelář a strašpytel!

Vynořilo se to jakoby z ničeho nic, ale ve skutečnosti se moje temné vlastnosti tlačily na povrch už dlouho. Jen jsem je nechtěla vidět. Čím víc jsem se snažila tyto vlastnosti popírat, tím víc se objevovaly situace, které na ně poukazovaly. Styděla jsem se, byla jsem na sebe naštvaná, zklamaná sama ze sebe. Jak to, že holka, kterou všichni považují za aktivní, důslednou, pořádnou a odvážnou je ve skutečnosti pravý opak?? Protože moje silné stránky jsou úplně jiné! Mám pevnou vůli, schopnost nadchnout se a smysl pro smysl…. Takže pokud mi něco dává smysl, nadchnu se pro to a díky své pevné vůli překonám všechny temné bubáky!

Ještě k těm bubákům…

Mám strach z opravdu hodně věcí. Ze tmy, ze samoty, že nemám dost peněz, že se něco stane někomu z mých blízkých, že se na mě budou lidi špatně dívat, když budu mít jiný názor,  … A tak někdy stojím v noci u okna a dívám se do tmy. Po počátečním nepříjemném pocitu zjišťuji, že je vše v pořádku a že na té tmě vlastně vůbec nic není. Uvědomuji si, že takto to bude i se všemi ostatními strachy. Ponořit se do nich a zjistit, že je to jen iluze.

Takže až se zase příště odmlčím, nejspíš se mi nechce psát, ještě jsem nedokončila článek, nemůžu najít poznámky nebo se bojím, že se vám příspěvek nebude líbit!

Přeji vám krásný rok 2018 plný lásky, zdraví a pohody!

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na odstraňování bolesti v pohybovém aparátu pomocí metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *