Legenda EMIL

 

Před zahájením olympiády v Riu jsem shlédla dokument České televize o Emilu Zátopkovi. Jsem brečící a dojímavý typ. A tak nikoho nepřekvapí, když u filmů pláču a samou radostí mi tečou slzy. Tentokrát jsem však svým dojetím překvapila sama sebe. Slzy mi tekly celých 50 minut. Od začátku do konce.

Věděla jsem, že Emil Zátopek byl skvělý běžec, ale netušila jsem, jak skvělý to byl člověk. Člověk pokorný a čestný. S velkým srdcem a fair play citem. Přátelský ke svým největším soupeřům. Otcovský k mladším generacím atletů. S obrovským nasazením a vůlí. Tam, kde ostatní s tréninkem končili, Emil Zátopek začínal. Ve své době byl revoluční se svými tréninkovými technikami. Jako první začal s intervalovým tréninkem. Běhal v zimě i v noci. Byl průkopníkem tréninkového deníku. Psal si nejen své běžecké výkony, ale také jak spal, co jedl a jak se mu po kterém jídle trénovalo. Připravoval si saláty z kopřiv a listů pampelišek a nejraději trénoval v lese.

Heslem Emila Zátopka bylo “Když nemůžeš, tak přidej”. Vrylo se mi to do srdce. Protože tento člověk to myslel vážně. On toto heslo opravdu žil. Přeji si, aby se rodilo víc takových “Emilů” se schopností vyvolat v mladých lidech touhu po pohybu a vítězství. Osobností schopných rozplakat lidi radostí a dojetím.

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na odstraňování bolesti v pohybovém aparátu pomocí metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *