Po kalíšku!

 

Po kalíšku dáme, pak si zazpíváme! Ano, od té doby, co jsem asi před rokem a půl objevila menstruační kalíšek, je mi během mé menstruace opravdu do zpěvu.  Má cesta k němu však nějakou dobu trvala.

První ekomenstruace

Jednoho dne jsem zcela nečekaně dostala jako dárek speciální dámské vložky. Z ekologicky odbouratelného materiálu a s heboučkým, na dotek příjemným materiálem. Začala jsem přemýšlet, jak to s těmi ženskými hygienickými potřebami vlastně je. Z čeho jsou vyrobené? Mají materiály v nich obsažené na mé tělo nějaký negativní vliv? A jak si s nimi poradí příroda?

Do té doby jsem používala klasické tampóny. Normální vložky jsem nesnesla! Vadil mi už jen pohled na jejich umělý povrch. Ovšem i tampóny mi začínaly vadit. Dráždily mě a tak byl přechod na eko variantu vítaný. Byla jsem nadšená a přesvědčená, že toto je konečná v mé dámské hygieně. Jenže přece jen mají tampóny své výhody. Plavání, volnost…

Jsem kališnice!

Ani nevím jak, ale dozvěděla jsem se o kalíšku a připadal mi jako ideální varianta. Skoro rok mi trvalo, než jsem si ho objednala. Měla jsem strach ze zavádění a čištění během i po menstruaci. Nakonec jsem však byla znovu nadšená a přesvědčená, že už nic lepšího být nemůže! Pocit při jeho nošení byl vážně skvělý. Vůbec jsem o něm nevěděla! Zjistila jsem, že všechny mé obavy byly zbytečné. Kdybych mohla, vrátila bych čas a začala s jeho nošením hned od prvního dne menstruace 🙂 .

Krok zpět? Nebo vpřed??

Ale jak se říká, člověk míní, život mění. Po čase jsem zatoužila po klasice a objevila jsem látkové vložky. Ze začátku jsem se do nich nehrnula. Jak je budu prát? Kam je dám, když budu potřebovat výměnu? Budou dostatečně savé? A opět jsem se přesvědčila, že mé obavy byly naprosto zbytečné.

Nyní kombinuji kalíšek s “látkovakama” a můj pocit během menstruace je hned dvakrát radostný. Vlastně třikrát. Za prvé menstruuji a mé tělo má možnost očistit se.  Příroda mě pravidelně nutí zastavit se, obrátit se do sebe a vnímat svou ženskost. A to je skvělé! Za druhé nezatěžuji své tělo hygienickými potřebami, k jejichž výrobě se používají syntetické vonné a bělící látky a navíc ulevím přírodě od zbytečného plastu.

 

V menstruaci volně!

Nevím, jestli je tato varianta pro mě poslední. Stále se posouvám. Dalším stupněm je volná menstruace. Tedy (téměř) bez hygienických potřeb. Tento způsob nás vede k naslouchání svému tělu, které samo řekne, kdy je ten správný čas si odskočit a krev samovolně vypustit. Počkám si na to a až se to naučím, určitě budu nadšená! 🙂

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na odstraňování bolesti v pohybovém aparátu pomocí metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *