Tak proč být matkou?

 

Mateřství ti sebere vše, co jsi až dosud měla ráda. Přijdeš o všechny své koníčky, nebudeš mít čas sama na sebe, hrozí, že tvůj vztah s manželem půjde do kytek, dítě z tebe vysaje všechnu krásu a energii a tvé tělo se změní tak, že se při pohledu do zrcadla nepoznáš…

 

Proč chtít dítě…

…když jsou kolem toho jen samá negativa? Říkáte si, že přeháním, že to přece nemůže být tak hrozné. Ale ono to někdy tak hrozné opravdu je. Alespoň pro mě (ať neházím všechny mámy do jednoho pytle…). Přijdou chvíle, kdy melu z posledního a jediné, co chci, je být SAMA. A když se to povede (nejčastěji to vyjde, když se zamknu na záchodě!) uvědomím si, že už nikdy sama nebudu. Vždy je tu. Ten prcek, který mi ukazuje, jaká doopravdy jsem.

 

Nepodceňovat přípravu!

Dítě je zodpovědnost. Chci vychovat zdravého sebevědomého člověka, který se v dnešní džungli neztratí. Není lehké se vymanit ze vzorců chování, které nám vštípili naši rodiče a jim zase jejich rodiče… Chcete-li to změnit, začněte dřív než v porodnici s vrnícím uzlíčkem v náručí. Ušetří vám to spoustu nervů a bolesti.

 

Tak proč teda být tou matkou?

Protože život začne být neuvěřitelná jízda. Neexistuje šeď a nuda. Je ti buď neuvěřitelně nádherně nebo jsi totálně na dně. Podíváš se sama sobě hluboko do očí a poznáš, jaká doopravdy jsi, objevíš nové koníčky, začneš si vážit každé volné minuty, kterou pro sebe máš, znovu se zamiluješ svého manžela, když ho pozoruješ jak si hraje s tvým dítětem, načerpáš nové síly z upřímné dětské radosti a bezpodmínečné lásky a při pohledu do zrcadla si uvědomíš, že ses zcela proměnila.

 

A ta proměna stojí za to…

 

Co při volné chvilce u kafíčka:

Respektovat a být respektován – Pavel Kopřiva, Jana Nováčková, Dobromila Nevolová, Tatjana Kopřivová

Vychováváme děti a rosteme s nimi – Naomi Aldort

Najděte si svého marťana – Marek Herman

Kontaktní rodičovství – Lucie Harnošová

 

 

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na odstraňování bolesti v pohybovém aparátu pomocí metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *