Únava vs. bolest

V práci se každý den setkávám s lidmi trpícími bolestmi v pohybovém aparátu. Bolesti zad, krční páteře i kloubů. K hodnocení úspěšnosti terapie používáme tzv.  škálu bolesti. Je to osa s čísly od 0 do 10, kdy 0 = žádná bolest a 10 = maximální možná bolest, kterou si člověk dokáže představit (bolest při které by omdlel). A co únava? Zabýváme se jí?

Když delší dobu pociťuji únavu, opouští mě optimismus, nemám do ničeho chuť a začnou se objevovat bolesti v zádech. Kvalitní spánek, pohoda a pohyb tyto pocity vyléčí jako mávnutím kouzelného proutku. Únava a bolest jsou blízké přítelkyně, stojí při sobě a jedna bez druhé neodejde. Jestliže jsou u nás na návštěvě příliš dlouho, hrozí, že se k nim přidá také další strašák – dekondice. Proto je lepší včas zařadit do svého režimu pravidelnou pohybovou aktivitu a odpočinek. Tak se hoďte do klidu a jděte si protáhnout tělo. Na jaké hodnotě od 0 do 10 bude vaše únava zítra?

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na odstraňování bolesti v pohybovém aparátu pomocí metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Comments 1

  • To jo, nedostatek spánku je tak rozšířný až je mi z toho občás špatně. Tak moc nás to ovlivňuje a tak málo tomu věnujeme dostatečný prostor. Bolest jako následek je jedna z mnoha. Úlet je jak se pořád snižujou obecně rozšířené normy na spánek, i když informací které zpracováváme je pořád víc a víc. Nyní by se mělo spát 9 a ne 8, nebo 7 hodin jak někde čtu. Dobrou 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *