Univerzální octový ekočistič

Vyhoďte všechny čistící prostředky, které doma najdete. Po vyzkoušení domácího octového čističe je už stejně nebudete chtít používat! Mastnota a usazeniny zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Navíc šetří přírodu. Ocet je totiž biologicky lehce odbouratelný. A jeho výroba je velice snadná!

Potřebujete: Obyčejný lihový ocet, prostředek na mytí nádobí (já používám ekologický) a podle potřeby vonný olejíček.

Postup: Smícháte ocet s prostředkem na nádobí v poměru 1:1. Pokud chcete vyrobit 200 ml octového čističe, smícháte 100 ml octu se 100 ml prostředku na nádobí a promícháte. Jestliže vám bude nepříjemný octový zápach, přidejte vonný olejíček. Osvědčil se mi poměr 30 kapek na 200 ml. Doporučuji čistič přelít do rozprašovače.

Použití: Neomezené. Já mám vyzkoušeno k čištění koupelny (včetně toaletní mísy) a kuchyně. Na starší usazeniny vodního kamene je potřeba nanést větší množství čističe, napěnit a nechat působit alespoň 10 minut. Postup je někdy nutné opakovat.

S čističem jsem natolik spokojená, že jsem jím obdarovala své blízké. A jejich nadšení mi dělá radost. Těším se na i na vaše ohlasy!

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na odstraňování bolesti v pohybovém aparátu pomocí metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *