Změna je život

Je podzim, období usínání a konce. Čas nechat staré odejít a dát prostor novému. Nabízí se prostor k zamyšlení, kam směřujeme a jak naložit se svými vnitřními pohnutkami. Pohnutkami, které nás vybízejí ke změně.

změna je přirozená

Změna se děje každou vteřinu našeho života, aniž si to uvědomujeme. Mění se roční období, směr a síla větru, počasí, myšlenky, buňky v našem těle. Změna je nevyhnutelná. Když začneme o změně přemýšlet, dostaneme z ní strach. A nechceme ji. Bráníme se, děláme vše pro to, aby věci zůstaly při starém. Tím však jdeme proti přirozenosti.

strach z neznáma

Já ke svému životu změnu potřebuji. Změnu a variabilitu. Jakmile se dění zastaví, ustrne na jednom bodě nebo v monotónní činnosti, chci utíkat. Být pryč. Zachvacuje mě panika a stále se opakující myšlenka „Chci to jinak“. A pak přijde strach. Co se stane, až to bude jinak? Až začnu dělat kroky vedoucí k mé spokojenosti? Přichází strach z neznáma a v této chvíli začínám couvat. Vyčkávám, zda se něco nestane samo. NE, nestane se. Nezbývá, než se změně postavit čelem a jít do ní. Strach přijmout, ale nenechat se jím pohltit.

srdce nebo rozum?

Takže jakmile ucítíte vnitřní nutkání, že něco ve svém životě chcete jinak, vyslyšte tento hlas. Je to hlas Srdce. Vyzvěte na pomoc přítele Rozuma a jednejte. Stále si připomínejte, že šéf je Srdce a má právo veta. Společně naleznou způsob, jak změnu uskutečnit pro vás jedinečným a tím nejlepším způsobem. Někdy má Rozum velký problém se Srdcem souhlasit. A Srdce má tendenci se podřizovat a ustupovat ze svých nároků. Myslete na to, že s výsledkem musí být spokojeny obě strany. Jedině tak, naleznete klid a spokojenost.

změna je součástí běhu přírody

Máte pocit, že udělat změnu, je těžké? Já si myslím, že změna je nabíjející, osvobozující a svěží, ale je těžké pustit to staré. (Zlo)zvyky, nefungující vztahy, práci, která nás nebaví. Právě teď je nejlepší čas na (od)pouštění. Sama čarovná příroda vás v tom podpoří. A během zimy, v období spánku a klidu, budete mít dost času najít semínka, která na jaře vzklíčí. Tak vyražte do přírody a nechte se inspirovat!

 

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na odstraňování bolesti v pohybovém aparátu pomocí metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí. Ukazuji lidem, jak se ve svém těle cítit dobře a jak si užít pohyb bez bolesti.
Jsem autorkou e-booku Síla na dně. Více o mě si přečtěte tady >>>.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *